Grupės nariai

Martynas Švedas

Šamas

Tai – vienas iš grupės įkūrėjų, neįvardytas vadovas (kaip ministras be portfelio gal?). Mama kilusi iš Marcinkonių, todėl būsimasis dainininkas sėmėsi įkvėpimo girdėdamas šio krašto melodijas nuo pat mažens. Jo patriotinį būdą formavo ir skautų judėjimas.

Martynas dainavo ir Kūlgrindos gretose, bet po kelių metų, klausantis latvių vyrų kuopos Vilki bei kitos folkloro grupės Vilkači pasirodymų, prasiveržė noras liaudies dainas atlikti savaip, daugiabalsiškai, išskirtinai vyriškai.

Jo pravardė Šamas, nes tai – žuvis didele burna. Atitinka visom prasmėm.

Kazimieras Sadauskas

Kazo

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ugniavijas - Klevas - Mindaugas Ladas

Mindaugas Ladas

Klevas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Laimis Motuza

Laimis

Esu Laimis Motuza, vaikystėje vasaras leisdavau gražiame Pamerkių kaime, Dzūkijoje, kur gyveno daug žymių liaudies dainininkų, ir kuriame dar girdėjau gyvą liaudies dainavimo tradiciją. Mano Tėvas dar nuolat dainuodavo, rinko dainas, dainynus… Vaikystėje folkloro ansambliai, senų žmonių, bobučių ir diedukų įrašai netraukė, juose trūko jėgos, energijos… Labiau žavėjo šiaurės amerikos indėnų giesmės, airių, kaukazo, korsikos, latvių vyrų dainavimai.

Taip po truputį gimė vizija atgaivinti vyriško dainavimo tradiciją ir prasidėjo paieškos kaip nauju būdu dainuoti liaudies dainas, suteikiant joms daugiau balsų, galios, vyriškumo, ritmo. Susipažinau su kitais bendradainiais vyrais, su kuriais šiuo metu dainuojame vyrų karinių dainų grupėje Ugniavijas.

Ugniavijas - Senelis Simonas Kiela

Simonas Kiela

Senelis

Tokią pravardę-slapyvardį gavo todėl, kad seniausias, nors ir prisijungė paskiausiai.

Liaudies dainas dainuoja nuo mažens. Jo tėvelis, dažno vakarėlio siela, žinojo, ką reiškia patarlė „lenk medį kol jaunas“. Pirmasis įrašas magnetofono juostoje (daugelis jau nebežino, kaip ji atrodė) – per antrąjį gimtadienį. Vėliau sekė chorai ir folkloro ansambliai, tarp kurių verta paminėti brandesnius: Kuršių ainius ir Jorę.

2022-ųjų pradžioje per Instagramą susipažino su Kazo, kartu leidosi į žygius su nakvynėmis ir be, žiemą ir pavasarį. Ten tvirtai užsirekomendavo kaip geras daininykas, gebąs vesti ir tarti su vyrais prie laužo. Kiek vėliau, per Sekminių aludarių sambarius, ne vieną alaus kaušą išlenkųsį, jį pastebėjo ir Klevas. Dar keli žygiai, pažintis užsimezgė ir su Šamu. „Tinka“, – pagalvojo vyrai ir pakvietė Senelį prisijungti. Jau atėjęs į repeticijas susipažino ir su Laimiu bei Skomantu. Svarbu sutarti, nes Ugniavijas – ne vien dainos. Tai vertybės, gyvenimo būdas, draugystė.

Ugniavijo koncertas „Lofte“
Naujienlaiškis

Naujienas ir ateinančių koncertų datas sužinokite pirmieji!
Prenuomeruok naujienlaiškį dabar!